Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Van Edremit Sanat Lisesi Yapımı

PROJE BİLGİLERİ

Proje Adı Van Edremit Sanat Lisesi Yapımı
Başlangıç Tarihi 02 Mayıs 2023, 13:39
Proje Kategori Tamamlanan projeler
Etiketler : van, edremit, sanat, lise, van lise, van okul, prekast, prefabrik, prekast çift duvar, van prekast, prekast beton, prekast okul, preksat hastane, prekast villa, preksat konut, dershane, eğitim, ders, eğitim yuvası, üniversite, okul, prekast yapı, prekast betonarme, ete insaat, ete inşaat, ete prefabrik, ete beton, ete prekast

TANITIM VİDEOSU

Proje Açıklaması

Kurumumuz birçok inşaat projesine imza atması sebebiyle bu projelerin arasında eğitim kurumları da yer alıyor. Van Edremit Güzel Sanatlar Lisesi projemiz bölgede oldukça ilgi çeken, sağlamlığı ile ön planda duran yapılardan biridir. Proje, Güzel Sanatlar Lisesi olarak hizmet sunan nadide ve eşsiz yapılardan biri olarak bulunmakta.

Van Edremit Güzel Sanatlar Lisesi; Kurumumuz devletin birçok projesinde devletin isteklerini yerine getirecek yapı inşası ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bakanlığın düşlediği ve uygun gördüğü istekleri 2022 yılında başladığımız ve bitirdiğimiz, Millî Eğitim Bakanlığının projesi olan Edremit Güzel Sanatlar Lisesi projesini Prekast Çift Duvar yapı tekniğimiz ile işin yüklenicisi olan ME-BAL İnşaat’a kısa sürede teslim etmiştir.

Van Edremit Güzel Sanatlar Lisesinin inşaat süresi oldukça hızlı biçimde tamamlanmıştır. 2022 senesinde meydana gelen proje sadece 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Bu durumun sebebi ön üretim ve döküm aşamasına sahip olan prekast yapı malzeme kullanımıdır. Ayrıca prekast çift duvar ile depreme en dayanıklı yapıları meydana getirmek mümkündür. Projenin aynı zamanda bazı spesifik özellikleri dikkatleri üzerine çektiğine şahit oluyoruz.

Bu özelliklerden bazıları aşağıdaki gibidir;

 

  • Depreme dayanımı çok yüksek prekast çift duvar kullanımı
  • Su, ısı ve ses yalıtımı konusunda aşırı başarılı yapı
  • İnşaat süresinin ön üretim betonarme olması sebebiyle 3 ay gibi bir sürede bitmesi
  • On üretim kısmına sahip olması nedeniyle hata payının olmaması
  • Prekast çift duvarın en kaliteli ve dayanıklı yapı olarak sektörde kabul edilmesi
  • Prekast çift duvar kaliteli olması ile birlikte işçilik ve bazı maliyetli kalemleri ortadan kaldırır.
  • Bazı inşaat maliyetlerini kaldırması nedeniyle toplam maliyeti düşürür ve tasarruf sunar.