Hakkımızda
Ete Beton Yapı Elemanları 1994 yılında kurulmuş ve takip eden yıllarda büyüyerek ülke çapında en yenilikçi ve en büyük prefabrik üreticileri arasında yerini almıştır. Van Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üretim tesisleri 4.000 m2 kapalı alanı, 16.000 m2 açık alanı, üretim bantları ve yapı dizayn ofisi ile bölgeye hizmet vermektedir.

Kaliteli beton ve betonarme elemanları tam kontrollü fabrikasında üreten Ete Beton en yüksek kalitede ürün sunmayı garanti ederek endüstriyel, ticari, konut ve sanat yapıları için üretim yapmaktadır. Yapı dizayn ofisi ile her bir projenin ihtiyacına göre ürünler tasarlanarak gerekli donatılar kullanılmakta ve böylelikle müşteri isteklerini karşılamaktadır.

Ete Beton zaman içerisinde çeşitli aşamalardan geçerek 1995 yılında çağın gerektirdiği teknolojik yatırımları yaparak “Prefabrik Yapı Elemanları” üretimine başlamıştır. Bölgenin markası haline gelen Van’daki fabrikamızda üretimi yapılan altyapı elemanları (entegre contalı/contasız beton ve betonarme boru, ard germeli ve ard germesiz betonarme kutu menfez) bölgedeki birçok projede tercih edilmektedir. 

Ete Beton 2009 yılında başladığı yatırım ile depreme dayanım performansı yüksek “Prekast Yapı Sistemi’ni” geliştirmiş ve 2011 yılı Temmuz ayında üretime başlamıştır.Yerli ve yabancı üniversitelerdeki akademisyenlerle işbirliği yapılarak Türkiye’de ilk ve tek Depreme Dayanıklı Prekast Çift Duvar ve Filigran Döşeme Üretim Fabrikasını kurarak Türkiye’nin doğusundan yükselen Teknoloji Güneşi ile yüksek kalite, esnek tasarım, hızlı üretim, kalifiye iş gücü ve deneyimlerini birleştiren Ete Beton sektörün önde gelen üreticileri arasındaki yerini koruyarak dünya çapında inşaat sektöründeki yeniliklerin takipçisi ve uygulayıcısıdır. Ete Beton deprem dayanım performansı yüksek “Prekast Yapı Sistemi” ile bölgenin ve bölge ekonomisinin gelişmesine ciddi anlamda katkı sağlamaktadır.

Tam otomatik bilgisayar kontrollü fabrikamızda üretilen Prekast Çift Duvar ve Prekast Filigran Döşeme birçok farklı projede kullanılmaktadır. Bunun yanında altyapı ve sanat yapıları için gerekli tüm elemanları üreten fabrikamız altyapıdan üstyapıya müşteriye “Tam Çözüm” sunmaktadır.

Ete Beton Ar-Ge çalışmaları ışığında sürekli yatırımla tasarımda esneklik imkanlarını arttırmakta böylelikle yüksek kaliteli ürünlerin üretilebilmesini sağlamaktadır.

Amacımız sürekli kalite kontrolü ile en kaliteli ürünleri üretmek ve depreme dayanıklı yapılar inşa etmektir.

  • Prekast Çift Duvar
  • Prekast Filigran Döşeme
  • Prekast Masif Duvar
  • Prekast Avantajları
  • Prekast Uygulama Alanları
  • Kafes Donatı
  • Etriye ve Düz Donatı
  • Prefabrik Kutu ve Menfezler
  • Prefabrik Beton ve Betonarme Borular
  • Prefabrik Baca Elemanları